Knihy o podnikání, které změní Váš pohled na svět 10 + 1

Kdysi jsem hrdě hlásil, že čtu pouze televizní program a připadalo mi to zajímavý. Pak přišla první knížka, za ní druhá, třetí a dnes jsou to již desítky knih o podnikání a osobním rozvoji, které mi pomáhají utvářet vlastní pohled na svět.

Jsou to stovky myšlenek… Vybral jsem pro tento článek knihy o podnikání, které svým obsahem změní Váš pohled na podnikání.

1. NEJBOHATŠÍ MUŽ V BABYLONĚ

George S. Clason

Prosté a přitom fascinující příběhy vás usměrní na správnou cestu vedoucí k prosperitě a ke spokojenosti. V každém příběhu obsažené pravidlo „Odkládej desetinu svého příjmu stranou“ by se mělo učit na všech školách.

2. NEJVĚTŠÍ OBCHODNÍK NA SVĚTĚ

Og Mandino

10 starobylých svitků obchodní moudrosti, krásně zarámovaných příběhem o dávných obchodních karavanách, bájných tržištích, luxusních paláců a prodejců koberců na blízkém východě. Tato kniha je obchodní bible.

3. MOUDROST A VTIP WINSTONA CHURCHILLA

Dominique Enrightová

Svět byznysu a podnikání je nepřetržitá řeka krizových situací. Tato kniha je sbírka citátů a proslovů jednoho z největších politiků světových dějin. Jeho nadhled a vtip v těžkých situacích vás určitě v mnohém může inspirovat.

4. RESTART

Jason Fried a David Heinemeier Hansson

Tuto knihu nemůžete přehlížet. Stejně jako se mění vše kolem nás, mění se i svět podnikání. Není to jen návod jak s pár zaměstnanci vytvářet milionové zisky prodejem online aplikací. Pohled autorů má mnohem větší přesah do moderního podnikatelského prostředí. Vyšla také jako audiokniha v češtině > >

5. ČTYŘHODINOVÝ PRACOVNÍ TÝDEN

Timothy Ferriss

Tato kniha totálně rozbourá Váš pohled na podnikání. Tolik ceněný workoholismu je ve srovnání s touto knihou naprostým šílenstvím a mrháním drahocenným časem. Nesnažte se této knize vyhnout. Bude to nejlepší investice jakou uděláte.

6. STARTUP ZA PAKATEL

Chris Guillebeau

Desítkami příběhů o drobném podnikání, které mění životy prošpikovaná kniha. Chris dal dohromady ucelený návod jak rozjet vlastní podnikání za pakatel. Všechny principy ukazuje na příbězích jemu podobných, drobných podnikatelů. Jako jedna z mála knížek ukazuje i příběhy českých podnikatelů, kteří začali s nulou a během krátké doby vybudovali úspěšné podnikání.

7. UMĚNÍ VÁLKY V BYZNYSU

Vít Vojta

Základ k této knize vznikl téměř 500 let př. n. l. a byl to soupis vlečných strategií mistra Suna z Čínské provincie Wu. Jeho dílo je dnes překvapivě aktuální a Mistr Sun se stává nástrojem harvardské výuky MBA. Jeho učení funguje.

8. JAK JSEM VYDĚLAL SVŮJ PRVNÍ MILION NA INTERNETU

Ewen Chia

Ewen je známý jako „super affiliate partner“ číslo jedna. Jeho kniha vás provede jeho říší na internetu. Objasňuje marketingovou hantýrku a nabízí tipy a techniky, díky nimž na internetu zbohatl. Kniha ukazuje jeho strategie v přímém přenosu.

9. MYSLETE NA VELKÉ CÍLE A DOBŘE SE BAVTE

Přemýšlíte jak prodat 100 ks vašeho zboží? Tato kniha vám ukáže jak musíte přemýšlet, abyste prodali miliony kusů svých výrobků. Dělat věci ve velkém je mnohem jednodušší a zábavnější, než se držet při zemi a budovat si své jisté podnikání. A také brutálně výnosnější. Vyšla nedávno také jako audiokniha v češtině > >

 10. CESTY K ÚSPĚCHU

Milan Zelený

I přes všechny restarty, startupy a další online impéria novodobých internetových podnikatelů zůstává největší podnikatel všech dob Tomáš Baťa. Tato kniha odhaluje trvalé hodnoty soustavy Baťa. Přehlížení nadčasovosti myšlenek tohoto velikána podnikání by mělo být trestné. Učme se od nejlepších – ale opravdu od těch nejlepších!

11. JAK MYSLÍ MILIONÁŘI

T. Harv Eker

Všechno je jednou poprvé. Tato kniha byla první, kterou jsem o podnikání a osobním rozvoji přečetl. Tenkrát jsem si neuvěřitelně oddychl – protože moje okolí mi napovídalo, že mé myšlení (vše je možné, co si dám do hlavy to dosáhnu, atd) není normální. Kniha ukázala, že jsem úplně v pořádku a všichni ostatní jsou šílenci, nebo aspoň letadla…

Jednu myšlenku z této knihy nikdy nezapomenu.

„Pokud se Ti nedaří, tak jak by jsi chtěl, tak je tu něco, co nevíš.“ 

Miluji knihy.

Jaké inspirují Vás? Která byla první, co zanechala stopu ne srdci? 😉

Napište svůj tip do komentářů.

Děkuji.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.