Tipy na podnikání ve filmu – Top 10

Tipy na podnikání ve filmu - Top 10

Z mého filmového archivu. Byznysem, osobním rozvojem a silnými příběhy prošpikované filmy, v kterých najdete inspiraci pro podnikání. Mnohé z nich jsem viděl vícekrát a některé si pouštím, když potřebuji instantní dávku motivace. Doporučuji všem…

Začneme zvolna… Na úvod „páreček komedií“

LEGO příběh

Krásná kostičkovaná pohádka o „výjimečném Emmetovi“. Na proroctví a hezká slova, že každý je „výjimečný“ moc nejsem, ale lego mám rád – hrál bych si s ním klidně celý den. A ty myšlenky ve filmu jsou nakonec také hodně zajímavé. Vzpomínám na Batmana, kterému se až na 10. pokus podaří vypnout „něco“ a jen to frajersky okomentuje – „pche, na první pokus“. Pokud hledáte veselou komedii s příchutí osobního rozvoje, tak je to výborná volba.

Yes Man

Kdo by to neznal, příběh Carla, který je říká na vše „Ano“. Ale i Anthony Robbins říká, že je moudré v podnikání na vše říkat nejdříve „ano“ a až potom si najít způsob jak to půjde zařídit. 🙂 Slovo „Ano“ otevírá  možnosti, slovo „ne“ je zavírá. Je to výborná komedie s myšlenkou…

Ale teď už trošku přitvrdíme.

Social Network

Jeden z nejmocnějších příběhů současnosti. Vypráví opravdový příběh o založení Facebooku. „Tehdy to byl ještě The Facebook“ Film poměrně věrně kopíruje skutečné události okolo Facebooku, včetně soudního sporu o založení. Příběh jenom potvrzuje, že je rozdíl mezi nápadem a realizací nápadu. Skutečně Mark Zuckerberk vymyslel Facebook? A jak je možné, že jeho nápad přerostl MySpace – sociální síť, která byla mnohem větší a byla tady dříve než FB?

Jobs

Byl to génius… Přestože mám občas plné zuby věčného omílání úspěchu firmy Apple, jedna věc je jasná. Steve Jobs byl génius a změnil svět. Jednoduše se s tím smiřte. Film ukazuje příběh založení firmy Apple, fanatickou posedlost dokonalostí a snahou změnit svět pomocí moderní technologie. Možná Vás překvapí skutečná povaha Steve Jobse… „Tak, co uděláme teď? Zanecháme stopu ve vesmíru“

Piráti ze Silicon Valey

Kdo vymyslel Windows? Kdo sestrojil první počítač Apple. Kdo navrhl první počítačovou myš? Uměl Bill Gates programovat, nebo to byl jen šikovný obchodník? „Lidé platí za počítače, ne za software.“ Znáte příběhy založení největších technologických firem současnosti: Apple a Microsoft?

Po trojici technologických filmů teď něco z obchodu,
politiky, burzy a tvrdého byznysu!

Konkurenti

Drsný film z prostředí realitní kanceláře 90. let. Je natočen podle divadelní hry a vypráví příběh, jak jsou obchodní zástupci nuceni podávat výsledky. Tento film opravdu doporučuji všem ke shlédnutí. Pomůže nám to uvědomit si v jak skvělé době žijeme a jaké máme díky internetu možnosti… Dřív to bylo opravdu mnohem těžší! A tím dřív myslím pouze několik let zpět.

V srdci bouře

Sir-Winston-S-Churchill-tipy-na-podnikaniPříběh Winstona Churchilla během 2. světové války. Silný příběh, silné osobnosti – možná nejvýraznější osobnosti na poli světové politiky vůbec.

Film je velmi přesný, včetně detailů jako je třeba „lechtivá“ scéna z Bílého domu v podání prezidenta F. D. Roosevelta a W. Churchilla.

Sir W. S. Churchill po jmenování do čela vlády: „Nemůžu Vám slíbit nic jiného než krev, dřinu, pot a slzy.“

J. V. Stalin po prohraných volbách po válce: „Nechápu, proč jste nezfalšovali výsledky.“

Pro všechny workoholiky: „A kdy budu spát? Potřebuji odpoledne jednu hodinu nerušeného spánku, jinak nefunguji!“

Pro propagátory pozitivního myšlení: „Jsem optimista. Nezdá se, že by bylo užitečné být kýmkoli jiným“

Vlk z Wall street

Víte jak se prodává propiska? To je vlastně všechno co si z filmu pamatuji. Mluví se tam ještě o akciích, podvodech, milionech dolarů, prostitutkách, atd. Mně se nejvíce líbila scéna s prodejem propisky…

Štěstí na dosah

„Každý má právo na dosahování štěstí“. Moc pěkný film, který si občas pustím, když potřebuji právě tu instantní dávku motivace. Sice to spadá do kategorie pohádek o šťastném konci, ale Hollywood už to tak prostě točí. 🙂 Doporučuji. Ta obrovská kumulace smůly a nástrah na cestě za štěstím krásně symbolizuje naše každodenní snažení o lepší zítřky.

Na závěr jeden bez servítků z Čech.

Czech Made Man

Originální příběh filmu vznikl na základě skutečného příběhu jednoho mladého českého byznysmena – Zdeňka Kubíka. Czech Made Man je poctivý mix kokainu, nápadů a vysokého IQ. Bez servítků a s patřičným nadhledem se dívá na dobu krátce po revoluci a popisuje příběh jak se dá zbohatnout na lidské blbosti.

To byla přehlídka filmů, které mě oslovují, 
a přináší mi tipy na podnikání…

.

A jaké filmy se líbí Vám?

 

Tipy na podnikání ve filmu – Top 10
5 (100%) 1 vote
Komentáře