Obsah článku

Pravidlo 5 vteřin – recenze a zápisky

Obsah článku

Knížka mě doslova magneticky přitáhla v knihkupectví.

Pravidlo 5 vteřin prý umí měnit život. 😂

Tak to jsem zvědavej.

Koupil jsem si ji jako čtení na dovolenou.

Vypadá to děsně jednoduše. Zajímalo by mě, o čem je celá knížka. 😂

pravidlo 5 vterin recenze

Autorka Mel Robbins hned na úvodu říká, že pravidlo 5 vteřin si vymyslela, aby dokázala ráno vstát z postele a neposouvala budík.

To znám…

Také říká, že jí bylo 41 a potýkala se se spoustou problémů ohledně peněz, práce i manželství. Každé ráno se probouzela ustrašená.

Ne, že bych to obdivoval. Ale tyhle opravdové příběhy, kde nehrajou hlavní roli hrdinové, kteří zbohatli do 30 založením byznysu z garáže, mě tak nějak baví mnohem víc.

Co mě tedy na knížce zaujalo?

Pravilo 5 vteřin zápisky

Motivace je blud a je k ničemu. Jedině akce a plnění úkolů vás někam posune. Motivace za vás nic neudělá. Je zbytečné hledat motivaci. Raději něco dělejte.

Napadlo mě, že úkoly v to-do listu bych si mohl číslovat od 5 do 0. Tedy pozpátku. Člověk by se těšil, až bude mít 0 úkolů. Ne až dojde k úkolu číslo 10.

Psychologie pravidla říká, že fuguje, protože počítáte do 0 a pak musíte něco udělat. Kdybyste počítali obráceně, tedy od 1 do 5, tak prostě jenom pokračujete dál. 6, 7, 8, 9, … a neuděláte nic.

Váhání = stres

Každé zaváhání vysílá signál plný stresu do vašeho mozku. Je to červená vlajka. Impuls, který vám bere energii a elán do práce.

Postrčit věci dopředu je odvážný krok, který naopak vysílá pozitivní signály do mozku. Dalo by se říct, že je to příval nové energie.

Máme často jasnou představu o tom, jak věci dopadnou. A ta nás často paralyzuje v konání. No… a co když se prostě mýlíme? 

Na co čekáte?! Máte jen jeden život a ten už znova nezačne.

Když sedíme plní strachu a obav a přemýšlíme o všech možných negativních následcích, naše mysl ty negativa ještě zvětší.

Je to trik mozku, kterým se nás snaží udržet v bezpečí. Oblafněte ho… 5, 4, 3, 2, 1.

Už teď jste schopni udělat vše, co potřebujete, abyste dosáhli svých cílů. A to i navzdory tomu, jak se u toho cítíte.

Můj tip: Nejlepší audioknížky o podnikání.

Jestli chcete něco udělat, přestaňte myslet na to, jaký z toho máte pocit. A prostě to udělejte!

Produktivita není nic jiného než schopnost mít pod kontrolou rozptýlení.

Když přijde krize, začnete váhat a vaše mysl začne vytváře všechny důvody proč něco neudělat, tak si představte, co by udělalo vaše budoucí „já“.

Obavy nic nevyřeší. Dělání starostí nám zbytečně bere čas.

Když se v nějaké situaci necítíte dobře, často právě jenom proto, že si vytváříte negativní obrazy jak to dopadne, tak si řekněte: Jak chci na tuhle situaci vzpomínat?

Stresující situace nejsou stresující, ale vzrušující. Zkuste o nich takhle mluvit a přemýšlet. Mozek na „stres“ reaguje tak, že vytváří další stres, aby vás ochránil. Na slovo „vzrušující“ vytváří pozitivní podněty, aby si to ještě víc užil. Jednoduchý trik.

Knížku jsem zařadil i do mého výběru nejlepších knížek o podnikání.

Není to raketová věda

Knihu Pravidlo 5 vteřin určitě doporučuju. Je to rychlé čtení. Knížka je prošpikovaná celou řadou příběhů (referencí), které vás můžou inspirovat, nebo dokonce nakopnout k akci.

Pravidlo není žádná raketová věda. Celou dobu, co jsem knížku četl, jsem si říkal, o čem to jako bude… 😀 Kniha nabízí pohled na pravidlo 5 vteřin z různých úhlů a vysvětluje jej různými vědeckými důkazy, ale pořád je to jenom o tom 5, 4, 3, 2, 1, zvedni zadek a jdi něco dělat!

Už samotný fakt, že s touto motivační knihou strávíte pár hodin, vám určitě dodá novou energii a elán do podnikání i osobního života.

Picture of Dušan Souček

Dušan Souček

Affiliate manažer a affilák v jednom. Spravuji affiliate programy e-shopům a online službám a stavím vlastní obsahové affiliate weby. Zajímají mě dlouhodobé a tak trošku "pasivní" způsoby vydělávání peněz online.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *