Lucie vs. Dušan (souboj o větší konverzi stránek)

Toto je příběh, jak se z vytvoření jednoduché landing page stane válka, kde spolu zápasí barvičky, tlačítečka, písmenka a hlavně tak nějak originalita s nudnou ověřenou jistotou! A tak jsme udělali A/B test a tady máte první výsledky v přímém přenosu. 

💡TIP: KONTAKTOMAT víc kontaktů – větší byznys >>

Bylo to asi takhle nějak:

Zkrátka jsme se pořád nemohli dohodnout jak ta landing page na www.jednavec.cz bude vypadat! Schválně, jak to máte vy? Snažíte se být za každou cenu originální, nebo dnes moderně „jiní“. Nebo sázíte na ověřené a v praxi vyzkoušené způsoby?

Nemusí jít jenom o tvorbu webu… Ale vůbec celkově o strategii podnikání. Napište do komentářů, díky. 😉

No, ale pojďme dál…

Jak to vypadalo těsně po výkopu?

16665780 1356983414323060 2988308981505400409 o

Konverze D: 28,492 %
Konverze L: 27,848 %

Jednoduchá a okoukaná verze vede. Sice jenom o kousek, ale vede.

Co je ale zajímavý…

V hlasování na Facebooku, moje „okoukaná a neoriginální“ verze na plné čáře prohrála. 9 z 10 přátel na FB hlasovalo pro Lucky verzi. To dokonale demonstruje to, co na všech konzultacích tluču lidem do hlavy.

Jestli chcete vědět, zda váš nápad/strategie/stránky/produkt bude fungovat, tak se zeptejte trhu – opravdového trhu! Né pár přátel na Facebooku – a to jich klidně můžou být tisíce.

Přátelé, rodina, vám nikdy nemůžou dát opravdové odpovědi. Buď vás podpoří „to se určitě bude prodávat, ta tvoje stránka je moc hezká“, nebo naopak nepodpoří „to si nikdo nekoupí, mě se to nelíbí“.

Takhle se prostě nepodniká, to není reálný zájem lidí, kterým chcete prodávat. Tohle je sice jenom landing page na e-book zdarma, ale ty principy jsou tady dokonale vidět.

Útok ze zálohy (zápletka)

16487544 1357425787612156 2600837384590127912 o

Konverze D: 27,384 %
Konverze L: 27,990 %

K vyrovnání skóre došlo přesně po tom co přišly na A/B test davy z databáze od Lucky – tedy z databáze, která má raději hezčí, originálnější a tak nějak celkově voňavější stránky. 😉 To je poměrně podstatná a strategická část podnikání – ještě o tom bude řeč, ale jindy!

Zkráceně… dejte lidem, to co chtějí! Nebojujte tam, kde nemůžete vyhrát. Ani zbraněmi, které jsou třeba tady neúčinné. V boji na blízko bude luk k ničemu a na dálku zase s mečem velkou parádu neuděláte. Ale to jsem se opět nechal unést… 😉 A nebo ne, víte třeba jestli prodává víc Facebook nebo e-mail a kde a jak a kdy? Tady jsem o tom psal.

Ale zpátky k naší Jedné věci

A co tedy říká trh po pár dnech?

Tohle:

jedna vec ab test

Konverze D: 24,633 %
Konverze L: 22,644 %

To není statistická odchylka, ale trend! Jasný ukazatel, který říká jakým směrem je lepší se vydat. Co myslíte, jakých bude dalších 14 dní? Vyhraje originalita nebo ověřené způsoby? A co když se to teprve poskládá dohromady a spojí se principy, které fungují s originalitou.

Wau..

Kam můžeme jít dál? Vypneme A/B test na tyto stránky. Vítěznou verzi si vezmeme a podle ní uděláme další verzi. A opět pustíme A/B test. Tímhle způsobem se můžeme dostat na dlouhodobou konverzi stránky klidně i přes 30 %. Ale klidně i ještě výš.

💡TIP: KONTAKTOMAT víc kontaktů – větší byznys >>

Napadá Vás, co bychom mohli testovat?

  • barvy (pozadí, tlačítko)
  • texty (nadpisy, obsah, tlačítky)
  • celkový vizuál stránky
  • přidat konverzní prvky (e-book si již stáhlo…, vytunit sociální tlačítka, reference a ohlasy)
  • přidat popupy, atd..

Nikdy se to nepovede na poprvé! Nikdy, když chcete opravdu kvalitní výsledky. Ty vznikají až z dlouhodobé spolupráce a odlaďování drobných detailů až po velké strategické věci. Obojí je stejně důležité…

Nemůžete jenom točit kormidlem a vymýšlet jednu věc za druhou, musíte jít do detailu. Zrealizovat věci a dát jim čas – ale efektivní čas (ne jen tupě čekat, až se něco stane). Zkrátka, bez práce nejsou koláče! A ladění a optimalizace stránek (podnikání) je sakra práce.

Už jsem vám vyprávěl, jak moje landing page má konverzi 60 % téměř 2 roky v kuse a slyšeli jste o prodejní stránce s výkonem 25 % do prodeje? Nic není nemožné… Ale ani zadarmo! Ale o tom zase někdy příště.

Teď si prohlédněte ty stránky:

Verze „L“ > >
Verze „D“ > >

A nezapomeňte taky zjistit, co je to ta Jedna věc! V obou verzích stránky hraje hlavní roli!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.