⚠️ Končím s onlinem a začínám vyrábět venkovní sudové sauny. Více na: Saunero.cz

Obsah článku

Na většinu webů využívám Elementor – proč a jaké funkce mě na něm baví

Obsah článku

Přemýšlíte nad tvorbou webu, e-shopu, nebo blogu na Elementoru?

Nejste si jisti, jestli je Elementor Pro ta správná volba pro vás?

Šablonu Hello (zdarma) + Elementor Pro používáme už asi 3 roky a postupně všechny své weby na toto kombo předěláváme.

I tento web (dusansoucek.cz) prošel nedávno proměnou a po téměř 7 letech, kdy jsem využíval šablonu MioWeb, jsem přešel na Elementor Pro.

Chcete vědět proč?

Pojďme se teď podívat, co je na tom Elementoru tak úžasného a proč byste nad ním měli také uvažovat. 😉

Připraveni?

Moje osobní zkušenost a recenze Elementoru jsou vám k dispozici.

elementor recenze osobni zkusenost

prohlédnout aktuální ceny

Kdybych to měl shrnout v pár větách…

Elementor Pro je skvělá volba pro všechny, kteří chtějí moderní stránky bez kompromisů. Nemusíte doinstalovávat desítky pluginů a nebude vás svazovat žádný unifikovaný design.

Rozhodl jsem se už před léty pro Elementor právě proto, že si chci s webovkami trošku vyhrát. Udělat si je hezké, jednoduché, ale přitom 100 % marketingově funkční.

První stránky byl docela boj a chtěl jsem to vyhodit z okna. Ale postupně jsem se do toho dostal a teď je tvorba webu ohromně efektivní a rychlá. A hlavně, téměř cokoli, co si vymyslím mi Elementor umožní.

Co to je Elementor

Přesně řečeno, je to plugin do WordPressu. Který najdete i ve free verzi. O té si ale povídat nebudeme. Nás bude zajímat především Pro verze.

Jedná se o WordPress builder, který umí vytvářet a editovat šablony pomocí oblíbené metody drag&drop, tedy chyť a pusť. Můžete si tak vytvořit velmi jednoduše profesionálně vypadající webové stránky takřka bez jakýchkoli technických znalostí.

Více o tvorbě webu s Elementorem Pro >>

Poskládat si webové stránky pomocí drag&drop 👆 metody je v poslední době oblíbené. Snadno si tak může vytvořit stránky kdokoli, a to bez znalosti programování nebo dalších technických znalostí.

Právě v tomto má tento nástroj velkou výhodu například před samotným WordPressem – kde sice můžete také šablony upravovat, ale pouze zásahem do kódu.

Elementor je tak WordPress builder, který dělá celý systém ještě výrazně jednodušší.

Elementor builder je rozhodně nejoblíbenějším vizuálním drag&drop editorem pro WordPress. Když jsem ho začal poprvé používat v roce 2020, tak měl téměř 5 000 000 uživatelů. Dnes, v roce 2023 se toto číslo dostalo na 8,7 milionu. [zdroj]

To už je pořádná základna, která dává velkou jistotu, že se bude Elementor vyvíjet ve velkém dál.

Nové funkce pro rok 2023

Už dávno to ale není jenom prémiový plugin a builder. Elementor už toho nabízí mnohem víc.

A v roce 2023 představil největší pecku!

Tvorbu webových stránek pomocí AI (umělé inteligence) 😱

Elementor umělá inteligence

Prohlédnout si to můžete tady >>

Nabízí to neuvěřitelné možnosti. Jednouše napíšete, co chcete a AI vám to vytvoří.

  • Je libo tlačítko trošku upravit, nebo přidat ikonku. Už nemusíte hledat, kde v editoru to máte nastavit. Popište co chcete a AI Elementor tu udělá.
  • Potřebujete nějaký ten textík zkrátit, nebo prodloužit. Není problém. Zkrátka to jenom řekněte a umělá inteligence to udělá.
  • Nebo byste rádi ten text měli v jiném jazyce. No probléma, AI Elementor vám to přeloží.

Umělá inteligence u Elementoru Pro otevírá další možnosti. Já se výhýbám stylováním CMS. Sice to prý není těžké, ale já to zkrátka neumím. Teď stačí říct umělé inteligenci, co potřebujete a ona vytvoří CMS kód. Boží.

Tohle jsem v žádné jiné službě na tvorbu webu neviděl. Zatím jsem si s tím hrál jenom chvíli, takže to nechci úplně vychvalovat do nebes.

Ale podle mě je to bomba. Zatím to využiju určitě při tvorbě zahraničních webů pro rychlé překlady a budu se s tím pomalu učit. Myslím, že to má velkou budoucnost.

Mrkněte na video přímo od Elementoru.

Osobní zkušenost s Elementorem

Všechny stránky, které jsem kdy tvořil jsem dělal na WordPressu a drtivá většina jich byla na nějakém builderu. Právě proto mě i tolik zajímal Elementor.

Rozhodl jsem se pro něj především kvůli možnostem které nabízí. A pak samozřejmě i trošku díky ceně.

Poměr cena vs. výkon mi u Elementoru vychází velmi dobře a dnes bych už neměnil.

Tady je výčet několika zásadních drobností, které mě na Elementoru hodně baví

  1. Implementace SEO pluginů
  2. Marketingová popup okna
  3. Funkce CTRL + C / CTRL + V na stylování
  4. Editace blogových příspěvků

Implementace SEO pluginů

Elementor SEO nastavení

Elementor si skvěle povídá s nejrozšířenějšími pluginy pro SEO a hlavně je implementuje přímo do svého builderu. Takže můžete vidět přímo online jak si vaše stránka, kterou tvoříte v builderu stojí.

Možná, že tuhle funkci mají i ostatní buidery. Ale já to u Elementoru viděl poprvé a byl to také jeden z důvodů, proč jsem se pro něj rozhodl.

Marketingové popup okna

elementor popup okna

Na popup okna existuje hodně pluginů a udělátek. Což je přesně to, co na webech mít nechci. Nechci instalovat pořád nějaké další fičury a učit se s nimi.

Elementor má velmi pokročilý editor na tvorbu popup oken, včetně nejrůznějších pravidel pro nastavení zobrazování. Uděláte tam toho opravdu hodně.

Funkce CTRL + C / CTRL + V na stylování

elementor kopirovani radku elementu

Tahle funkce mě naprosto dostala a šetří mi spoustu času. Je to banální věc, která by měla být ve všech šablonách nebo wordpress builderech. Ale bohužel není.

Jednoduše tady můžete kopírovat řádky, elementy pomocí úplně normální funkce CTRL + C a CTRL + V, jak jste zvyklí třeba při psaní textu.

A navíc můžete kopírovat stylování. Třeba jeden element si vyladíte graficky a pak potřebujete aby takhle vypadali všechny ostatní prvky na webu. Tak jednoduše zkopírujete a dáte vložit pouze styl.

Možná se smějete, ale pro nás neprogramátory, kteří stavíme stránky pocitově a chaoticky je to funkce, které mění životy. Díky za ní.

Editace vzhledu blogových příspěvků

elementor editace blogu

Tohle je další funkce, která mi chyběla u konkurenčních wordpressových šablon a builderů. Já zkrátka potřebuju mít weby hezký a vymazlený do posledního detailu.

Elementor mi umožňuje nastavit si individuální vzhled blogových příspěvků. Nastavím si tam úplně všechno. Velikost písma, fonty, obrázky, ale třeba i můj oblíbený odrážkový obsah (table of content), který se generuje automaticky.

Právě ten se hojně na obsahových webech používá a ve většině případech má hnusný design, který si nepovídá s designém celého webu. V elementoru si s tím můžu opravdu vyhrát a naladit jak chci. I tento článek je toho důkazem.

Funkcí, které Elementor nabízí je samozřejmě mnohem víc. Zkrátka je vidět, že vývojáři Elementoru do toho neuvěřitelně šlapou a nástroj posouvají dopředu.

prohlédnout aktuální ceny

Elementor builder není složitý

Naučit se pracovat s WordPress builderem není vůbec těžké. Samozřejmě existuje mnoho tutoriálů a jiných návodů, ale nejspíš je nebudete vůbec potřebovat – ano, tak snadné ovládání builder má.

Zatímco dřív mohla být problémem čeština, dnes už Elementor umí dokonce i česky 🇨🇿, takže vám ve tvorbě vlastní webové stránky opravdu nebrání vůbec nic.

Funguje podobně jako jakýkoli jiný WordPress builder 👷, a to díky sadě prvků a bloků, které mezi sebou různě skládáte do stránky. Šablony webových stránek si můžete stáhnout a upravit, případně si vytvořit úplně novou šablonu podle sebe.

Některé šablony ke stažení jsou placené, jiné jsou zcela zdarma. Poté už můžete různě měnit velikost bloků, písmo, font, přesouvat jednotlivé prvky 🏗️ libovolně po stránce a vytvářet design vašeho nového webu. Upravit můžete téměř úplně vše. 

  • Úprava předpřipravených šablon
  • Velké množství dalších widgetů, které rozšiřují funkci stránek
  • Snadné ovládání prvků na stránce
  • Možnost udělat odlišné responzivní zobrazení, případně rozdílné verze podle zařízení
  • Úprava CSS stylů
  • Možnost vytvářet modální (pop-up) okna
  • Vytváření formulářů podle vašich potřeb
  • A mnoho dalších jedinečných funkcí 🚀

Cena Elementoru Pro

A teď to nejlepší.

Cena je za mě neuvěřitelně malá. Za všechny ty funkce, které Elementor nabízí byste ještě před pár lety zaplatili možná desetitisíce měsíčně, kdybyste to kupovali samostatně.

Elementor si platíte vždy jako roční předplatné. Pokud teď využijete narozeninovou akci, tak za rok budete platit plné ceny. Které jsou ale i tak pořád děsně malé ve srovná s tím, co to umí.

Ve srovnání s konkurencí je to možná jeden z nejlevnější WordPress builderů.

elementor pro cenik

Pro názornou ukázku jak to vychází cenově jsem tady udělal takovou rychlou tabulku. Ceny jsem přepočítal aktuálním kurzem (30. 5. 2023) na český koruny.

V tabulce jsou ceny ještě před slevou. Tedy ceny, které potom zaplatíte za další rok.

Cena za 1 licenci je cena za 1 web, kde využíváte Elementor. Taky vás napadlo domluvit se s někým na Agency Plan? 😉 Se mnou se už nedomluvíte, já už ho mám a nedám ho z ruky.

PlánCena balíčkuPočet licencíCena 1 licence
Essential Plan1 303 Kč ($59)11 303 Kč / rok
Advanced Plan2 186 Kč ($99)3728 Kč / rok
Expert Plan4 394 Kč ($199)25176 / rok
Agency Plan8 810 Kč (&399)10009 Kč / rok
Tabulka s porovnáním cen licencí Elementoru Pro

Kompletní ceník Elementor PRO

Pro srovnání: Nejrozšířenějším český wordpress builder MioWeb má nejlevnější tarif za 500 Kč / měsíc. Detailnější porovnání najdete níže v článku.

Elementor Free

Elementor má samozřejmě i verzi zdarma. Kterou najdete klasicky mezi pluginy zdarma ve WordPressu.

Na rovinu je to asi tak 1 % z toho co tenhle nástroj umí a nabízí. Ale samozřejmě na vyzkoušení a osahání prostředí je to fajn. Profesionální web s ní ale nejspíš nepostavíte.

elementor plugin free

Garance vrácení peněz

Pořád si nejste jisti, jestli je Elementor to pravé ořechové pro váš online projekt.

Je! 😉

Ale pokud mi nevěříte, tak Elementor nabízí garanci vrácení peněz 30 dní. Takže máte celý jeden měsíc si to všechno v klídku vyzkoušet a pokud vám to nebude vyhovovat, tak vám vrátí celou investovanou částku. Takže nic neriskujete.

Komu bych doporučil Elementor

Rozhodně doporučujeme Elementor všem, kteří si chtějí postavit a spravovat profesionální webové stránky sami. Je k tomu ideálním nástrojem.

Využít ho tak může prakticky kdokoli – podnikatelé, blogeři, affiliate partneři, 🧑‍💼 kteří si chtějí rychle a bez problémů postavit web, ale například i freelanceři, kteří také nemají zkušenosti s vývojem webu a potřebují profesionálně vypadající web. 

Elementor je ale také skvělá příležitost pro agentury a freelancery, kteří staví weby na zakázku.

Vím o několika freelancerech, kteří využívají Elementor a dělají na něm weby pro své klienty.

Co mi „občas“ nevyhovuje

Kdybych se hodně snažil, tak bych určitě pár nevýhod našel.

Možná ta největší je ta samotná hlavní vlastnost. To, že si dokážete nastylovat a udělat na webu opravdu cokoli sebou zároveň přináší určitou „složitost“.

Zkrátka je tam těch funkcí hodně. A některé věci můžete udělat X způsoby. Takže ze začátku můžete trošku tápat. Já to chtěl vyhodit z okna.

Ale postupně jsem se do toho dostal. A to fakt s Elemntorem nepracuju každý den. Spíš tak jednou za měsíc, když si smyslím, že chci na webu něco změnit.

A navíc, je tady spousta lidí, kteří Elementoru rozumí opravdu hodně a rádi vám poradí. Nebo třeba rovnou postaví celý web. Potřebné zázemí můžete například najít u Webovek s úsměvem.

Elementor vs. MioWeb

MioWeb používám pomalu 8 let, Elementor zatím jenom 3 roky. A věřte mi, že jsem hodně zvažoval přechod z MioWebu na Elementor. Tady některé mé závěry.

Elementor je jednoznačně levnější a nabízí mnohem víc funkcí a možností. Nevidím to ale takhle černobíle. Tady jsou některé moje postřehy.

  • Pokud potřebujete krásný prezenční web, který odpovídá nejnovějším designovým i marketingovým požadavkům, tak jděte do Elementoru. Tohle je i můj případ.
  • Pokud jste náročný a máte od webu vysoká očekávání, volte Elementor. Vyvíjí se raketovým tempem a je to opravdová špička v oboru.
  • Pokud prodáváte online kurzy a potřebujete stavět členskou sekci, volte MioWeb. Je to jeho parketa a jednoznačně je v tom u nás nejlepší.

Všechny své obsahové affiliate weby a magazíny jsem už předělal na Elementor. Běžně se tyto obsahový weby staví na jednoduchých wordpressových šablonách. To mě ale nestačilo a chci si tam zkoušet pokročilejší marketingový funkce (personalizovaný obsah, popupy, šablony, atd.).

Sám mám ale také nějak projekty, kde se prodávají online kurzy a tam budeme nadále pokračovat s MioWebem. Přechod na Elementor by tady byl víc práce, než užitku.

Na druhou stranu mi ale u těchto projektů vadí určitá MioWebí marketingová omezenost. A tak jsem to třeba tady vyřešil tak, že marketingová část webu je na Elementoru a členská sekce s kurzem je na subdoméně, kde mám stále nainstalovaný MioWeb.

U MioWebu mi také vadilo, že si nepovídá s některými pokročilejšími pluginy pro marketing. I to byl jeden z důvodů, proč jsem přecházel.

Výhody a nevýhody

+ cena a skvělý poměr cena vs. výkon
+ neuvěřitelná škála možností a funkcí
+ předpřipravené šablony
+ možnost CTRL + C / CTRL + V
+ česká lokalizace
+ nepotřebujete velké technické znalosti
+ jednoduché ovládání drag&drop
+ snadné napojení na WooCommerce
+ umělá inteligence jako asistent při tvorbě webu a textů
+ nejpoužívanější wordpress builder na světě

– ze začátku můžete být zahlcený variabilitou a funkcemi
– může být složitější napojení především na české online nástroje

prohlédnout aktuální ceny

Nejčastější otázky k Elementoru

Na závěr ještě krátké shrnutí s nejčastějšími otázkami, které možná máte v hlavě, když zvažujete nákup tohoto báječného nástroje na tvorbu webu.

1. Jak dlouho trvá vytvořit web v Elementoru?

Záleží na tom, jak složitý web budete potřebovat. Jednoduchou online prezentaci zvládnete za pár minut, jindy to může trvat i několik dnů. Rozhodně je to ale rychlejší a levnější, než klasický vývoj. 

2. Mohu kontaktovat online podporu?

Ano, jakmile si zakoupíte placenou licenci, máte v ceně také online podporu. Je ale potřeba počítat s tím, že komunikace probíhá v angličtině. Lokalizace Elementoru je sice česká, ale podpora bohužel nikoli. 

3. Umí i responzivní weby?

Ano, vše se odvíjí od šablony, kterou použijete. Nicméně moderní šablony už umí responzivní zobrazení. Elementor dokonce umí přizpůsobit vzhled podle zařízení, takže například na tabletu může být zobrazení jiné než na telefonu.

4. Opravdu to funguje v reálném čase?

Ano, funkce drag&drop a další prvky ovládání fungují v reálném čase. Vše, co skládáte, je po uložení rovnou publikováno na web. Tedy jinak řečeno – to, co vidíte v editoru, odpovídá tomu, co uvidí návštěvníci webu nebo e-shopu. 

5. Je vhodný také k e-shopu?

Ano, už především díky snadnému napojení na WooCommerce a přizpůsobení šablon e-shopu. Elementor se hodí na menší a střední e-shopy, dokud vás neznačně krabicové řešení omezovat – především po funkční stránce. 

Elementor - recenze a zkušenosti
Recenze aplikací náhledy článků

Elementor je skvělý nástroj na stavbu krásný a funkčních webů na wordpressu. Doporučujeme tento builder všem, kterým nestačí běžné šablony a potřebují si nastavit individuálně celé stránky.

Operační systém: Wordpress

Kategorie aplikace: Software

Hodnocení redakce:
5
Picture of Dušan Souček

Dušan Souček

Affiliate manažer a affilák v jednom. Spravuji affiliate programy e-shopům a online službám a stavím vlastní obsahové affiliate weby. Zajímají mě dlouhodobé a tak trošku "pasivní" způsoby vydělávání peněz online.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *