Obsah článku

Opravdu vám PlaCla zlepší SEO? A jaké má další přínosy?

Obsah článku

Potřebujete zvýšit návštěvnost svého webu díky službě PlaCla?

Chcete získat levně zpětné odkazy a vylepšit si SEO?

Berete linkbuilding vážně?

Chcete monetizovat váš blog?

Společně s PlaClou teď máte možnost zhmotnit všechno z toho, a vlastně i mnohem víc. Podívejte se, jak na to.

Obsah PlaCla recenze

Co je PlaCla a k čemu je dobrá?

Systém PlaCla spojuje inzerenty a blogery, neboli majitele webových stránek. PlaCla tak nabízí možnost monetizovat vaše webové stránky, pokud se jedná například o magazíny nebo blogy. Zároveň ale inzerentům umožňuje poměrně levně a jednoduše získat zpětné odkazy, třeba na svůj e-shop. Uživatelů je mnoho na obou stranách PlaCly. Nicméně v poslední době převažuje spíše poptávka zpětných odkazů nad nabídkou publikace. Brzy se dozvíte, proč tomu tak je.

Ptáte se, proč si kupovat zpětné odkazy? Je to jednoduché, protože provázanost webů stejného tématu zvyšuje optimalizaci pro vyhledávače, takzvané SEO. Přečtěte si více o technice linkbuildingu🌐.

  • Pomůže dostat váš web na přední stránky vyhledávání.
  • Zprostředkuje vám jednoduché získání zpětného odkazu – často i na kvalitních webech.
  • Přivede vám nové návštěvníky a potenciální klienty.
  • Za poměrně malou investici můžete získat „hodně muziky“ 🎶.
  • Představuje jednoduchou možnost, jak monetizovat web.
  • Slibuje zajímavé formy přivýdělku, pokud vlastníte magazín nebo blog.
Placla recenze

Jak PlaCla funguje?

Celý systém je velmi jednoduchý, ale přitom propracovaný. Na PlaCle se pohybují dvě strany. Jsou to inzerenti a blogeři. Zatímco inzerenti nakupují zpětné odkazy formou PR článků, blogeři je píšou na základě zadání a publikují na svých stránkách. PlaCla tak zprostředkovává výhodný obchod pro obě strany. Samozřejmě dostanete i daňový doklad od jedné společnosti, namísto různých dokladů od každého blogera. Jako inzerent vždy článek nejdříve posoudíte a až potom ho proplatíte.

Publikovat můžete zhruba na 651 webech, které mají celkem průměrně 59 463 210 čtenářů měsíčně. Naopak pokud jste bloger, čeká na vás téměř 310 poptávek na články. 💯

Placla zkušenosti

Role blogera a inzerenta

Jak už jsme zmínili na začátku, na PlaCle existují dvě role, které se zásadně liší. Jednou z nich je takzvaný inzerent. Ten PlaClu navštěvuje hlavně proto, aby nakoupil zpětné odkazy na své webové stránky. Inzerenty jsou například e-shopy poptávající PR články se zpětnými odkazy, které zároveň mohou být odkazy na produkty. Zastoupení inzerentů je na PlaCle velké a objem poptávek obrovský.

Pokud stavíte úspěch svého e-shopu na organické návštěvnosti, je PlaCla skvělou volbou, jak ji ještě zvýšit a zaútočit na vyšší příčky ve vyhledávání.

Blogeři jsou na PlaCle myšlení jako majitelé webových stránek, nemusí jít nutně o blogy. Mohou to být magazíny a jiné stránky. PlaCla představuje jednoduchý způsob, jak monetizovat své stránky. Vhodný i pro začátečníky. Nejen, že získáte peníze za publikované články, ale ještě navíc získáte často i hodnotný obsah jako bonus. Samozřejmě si jako bloger můžete vybrat, co budete publikovat.

Placla magazíny

Pro koho je PlaCla vhodná?

PlaClu určitě využijete, pokud hledáte možnost, jak si na internetu přivydělat. Stejně tak, jestli potřebujete zvýšit návštěvnost svých stránek. Na druhou stranu ale PlaClu zkusíte i jako online marketéři nebo v případě affiliate. Články a zpětné odkazy tady můžete nakoupit poměrně levně. Průměrná cena za jednu publikaci článku se pohybuje okolo 300 Kč. Navíc pokud si článek napíšete sami, ušetříte.

Co nám na PlaCle vyhovuje

Především její jednoduchost. PlaCla je jednoduchý systém, který funguje přesně tak, jak byste očekávali. Především jako inzerentům nám vyhovuje, že vždy najdeme odpovídající magazíny, kde můžeme sdílet svůj článek. Navíc za rozumnou cenu. Kromě toho jsou většinou články připravené už do 3 dnů, takže vás nic nebrzdí v kampani.

V konečném důsledku vlastně PlaCla generuje i prodeje. Samozřejmě ne každý návštěvník si nakonec u vás nakoupí, ale někteří ano. Ve větším množství publikovaných článků to může být vítaný zdroj příjmu. ✅ Navíc jako bonus ke zpětnému odkazu.

Kromě toho PlaCla zkrátka šetří hodně času. Představte si, že byste chtěli získat zpětné odkazy například z pěti různých článků. To by znamenalo, že musíte oslovit pět magazínů, domluvit se s nimi a každému zaplatit zvlášť. Vše řešit v e-mailu a celkově velmi neorganizovaně. Ovšem na PlaClu dáte jen poptávku a vyberete si z nabídky magazínů. Po schválení každého článku se automaticky provede platba. Navíc získáte jeden daňový doklad. Maximálně jednoduché a efektivní.

Získávat zpětné odkazy pomocí služby PlaCla je extrémně jednoduché a ve finále i levné. Využívám ji dlouhodobě pro budování zpětných odkazů u svých affiliate projektů.

Články ale může využít i přímo pro své affiliate podnikání. Například si můžete nechat napsat recenzi produktu a přidat do ní své affiliate odkazy.

Takovou recenzi můžete rovnou publikovat na relevantním a navštěvovaném blogu. Může to být zkratka pro vás, kteří nemáte zatím blog s velkou návštěvností.

Dušan Souček

Placla recenze

Jak by se dala PlaCla zlepšit

 PlaCla je sama o sobě dobře nastavená služba. Určitě by se ale mohl zlepšit seznam webů, které na PlaCle najdete. Přestože PlaCla sice má nastavená kritéria, které musíte splnit, abyste mohli inzerovat svůj magazín, zřejmě to nestačí. Na poptávku vám totiž běžně odpoví desítky magazínů z úplně jiné oblasti, než požadujete. Navíc často ani nesplňují vaše požadavky. Tím se musíte probrat, bohužel 🕵️. Naštěstí některé weby můžete rovnou zablokovat. Ale nakonec si vždy vyberete relevantní nabídky.

Pokud byste chtěli opravdu PR článek na úrovni, budete si navíc muset sehnat copywritera, který vám ho napíše. Články sepsané od magazínů na PlaCle jsou až na výjimky spíše průměrné až podprůměrné a opravdu slouží hlavně pro získání zpětných odkazů. Rozhodně nejsou zrovna čtenářsky a obsahově hodnotné. Najdou se sice i výjimky, ale tady už se dostáváme například na částku za publikaci na 3 000 Kč a podobně.

Zkuste PlaClu rovnou a uvidíte sami

Plusy a minusy PlaCly

+ jednoduše získáte zpětné odkazy a zlepšíte SEO
+ výhodná cena za zpětné odkazy oproti konkurenci
+ zvýšíte povědomí o značce a přilákáte návštěvníky
+ systém obsahuje přes 300 magazínů, kde můžete inzerovat
+ článek je hotový většinou do 3 dnů
+ než zaplatíte, můžete si PR článek překontrolovat a nechat upravit
+ VIP poptávky, které mají mnohem větší účinnost, ale jsou dražší
+ žádné starosti s proplácením fakturmnoho podprůměrných magazínů

– nabídky publikace často naprosto mimo požadavky
– zabere poměrně dost času se nabídkami probrat a vybrat relevantní
– předem nevíte, jaké magazíny v systému jsou, takže pokud chcete PR články na opravdu specifické téma, můžete narazit

Časté dotazy

1. Opravdu se mi PlaCla jako inzerentovi vyplatí?

Rozhodně, jak už jsme zmínili, můžete na PlaCle nakoupit poměrně levné zpětné odkazy. Cena za jeden článek se zpětnými odkazy se pohybuje průměrně okolo 300 Kč, což je velmi levné. Pokud ale chcete publikovat své PR články na hodnotnějších magazínech, připlatíte si. Každopádně se vám ale PlaCla jako inzerentovi vyplatí.

2. Kolik si můžu na PlaCle vydělat jako bloger?

To je individuální, a záleží to na mnoha faktorech. Například pokud máte jeden průměrný magazín, na který publikujete měsíčně například 15 článků, můžete si vydělat okolo 4 000 Kč. Kromě toho můžete mít na blogu vlastní reklamu, která také přinese nějaký zisk díky návštěvnosti z článků. Řekněme, že s jedním magazínem si můžete vydělat zhruba 5 000 Kč, pokud nebudete publikovat články pod cenou.

3. Jaký rozpočet mi většinou bude na PR články stačit?

Samozřejmě záleží, kolik potřebujete získat zpětných odkazů a jakou potřebujete přivést návštěvnost. Často si ale vystačíte s publikací PR článků na průměrných magazínech, kde vás článek vyjde zhruba na 300 Kč. Celkově vám tak bude stačit měsíční rozpočet 2 000–3 000 Kč.

4. Mohu si na PlaCle nechat publikovat vlastní články?

Samozřejmě, navíc to tak mnoho inzerentů dělá. A to právě kvůli tomu, že kvalita napsaných článků na PlaCle je velmi kolísavá. Výhodnější je nechat si publikovat vlastní článek se zpětnými odkazy

5. Jaké jsou nečastější magazíny na PlaCle?

Největší možnosti tady budete mít v oblastech, jako je móda a lifestyle, cestování, auto moto, zdraví životní styl, bydlení a případně různé informační a recenzní weby. Právě v tomto odvětví je cena za publikaci také nejnižší.

Picture of Dušan Souček

Dušan Souček

Affiliate manažer a affilák v jednom. Spravuji affiliate programy e-shopům a online službám a stavím vlastní obsahové affiliate weby. Zajímají mě dlouhodobé a tak trošku "pasivní" způsoby vydělávání peněz online.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *