Moje oblíbené nástroje online marketingu

Vhodné pro:

  • Tvorbu webu a online produtků
  • Automatizovaný prodej na internetu
  • Affiliate marketing a kampaně
  • Online podnikání a marketing

Upozornění:

Jasně, některé z odkazů na této stránce jsou affiliate odkazy. To znamená, že vydělávám peníze, pokud kupujete prostřednictvím mého odkazu. V žádném případě to ale neovlivňuje můj výběr. Doporučuji pouze produkty, které znám, používám a věřím jim. ❤️

Nástroje na tvorbu webu

MioWeb používám už řadu let. Stojí na něm většina mých online projektů. Mezi webovými elementy z který skládáte jednotlivé stránky najdete spoustu marketingových vychytávek. Pokud chcete na internetu prodávat své produkty, tak MioWeb je v CZ/SK jasná volba. 

Na tuto stránku si chodím kupovat wordpressový šablony na weby pro moje dlouhodobé affiliate projekty. Jsou rychlé a jednoduché. Což přesně pro tyto obsahové weby potřebuji.  Pokud uvažujete o dlouhodobém affiliate projektu, tak určitě doporučuji prozkoumate jejich šablony.

Na Wedosu máme hostovanou většinu svých affiliate projektů. Je to jednoduchý, levný a snadný. Využívám jej už řadu let. Celý web tam rozchodíte během pár hodit, včetně instalece wordpressu. Mám tam zaparkované také všechny svoje domény.

Jednoduchý a intuitivní plugin pro nastavení základních SEO atributů. Je to jeden ze základních pluginů, který mám na všech webech. Sám vás při nastavování kontroluje a upozorňuje, co je potřeba ještě opravit, nebo vylepšit. Miluju tu jednoduchost a intuitivnost. 

To je můj grafik na počkání. Složité věci nechávám dělat grafiky, ale hodně věcí grafických věcí zvládneme vyřešit samo pomocí Canvy. Využívám ji v placené verzi, která mi umožňuje mít přehled v projektech a dělat třeba transpartntní pozadí na obrácích. Je to velká úspora času a peněz. 

Nástroje na affiliate marketing

Klíčový nástroj mého online podnikání. Všechny affiliate kampaně, které spravujeme běží na AffilBoxu. Velmi snadno na něm spustíte vlastní affiliate program. Je uživatelsky přátelský a vaši affiliate pertneři se v něm budou dobře orientovat.

Affiliate síť, která se specializuje na vzdělávací produkty. Jako jsou online kurzy, knížky, semináře a k nim doprovodný produkty. Pokud uvažujete o affiliate marketingu ale rádi byste vše delegovali, tak AffilBest je vaše šance jak využíte potenciálu affiliate partnerů. 

Výzva vznikla jako takový inkubátor nových affiliate projektů. Propracovaný systém akčních kroků a spousta hotových materiálů vám umožní si za 1 měsíc postavit pevné základy vašeho affiliate podnikání. Systém stojí na prověřených technikách stovek úspěšných affiliate partnerů.

Tohle byl snad první plugin, který jsem při svém affiliate podnikání začal využívat. Umí jednoduše zamaskovat "ošklivé" affiliate odkazy. Můžete si navolit jak chcete aby váš odkaz vypadal a ten potom sdílet v rámci affiliate propagace. nabízí i jednoduchou statistiku prokliků. 

Nástroje na automatizaci

(marketing & prodej)

Jeden z nejlepších nástrojů na dlouhodobou automatizaci prodeje na internetu. Používáme tento nástroj, protože nabízí hodně možností automatizace a je geniálně jednoduchý. Pokud chcete automatizovat své prodeje na internetu, tak by webinář neměl chybět ve vaší strategii. 

Bez "Smártu" si online podnikání už vůbec nedokážu představit. E-mail marketing je nejmocnější nástroj v marketingu a všechny naše projekty se o něj opírají. Se Smartemilingem dokážete spoustu věcí zautomatizovat. Některé prodejní strategie tak můžou běžet úplně na automat.

Nástraj na automatizaci některých procesů, které děláte opakovaně. Propojuje aplikace, které spolu běžně nekomunikují. Nastavení je trošku nechničtější, ale když se tím prokousáte, tak vám to může ušetřit spoustu času. 

Český nástroj pro automatickou fakturaci, vystavování dokladů, hlídání plateb, generování přístupů do členských sekcí. V Čechách je to možná nejlepší nástroj na automatický prodej na internetu. Využívám jej od začátku svého podnikání.

Podobně jako Integromat i Zapier umí propojovat aplikace, které spolu běžně nekomunikují. Využíváme je třeba na propojení formulářů s google dokumentů nebo Ever Webinar se Smartemailingem. Je to trošku dražší nástroj, ale investice do automatizace dává vždy maximální smysl.

Nástroje na zvyšování konverzního poměru

(jak prodávat víc)

Notifikuj používáme hlavně v kampaních, kdy je to skvělý nástroj pro zvýšení konverzních poměrů registračních a prodejních stránek. Jednoduše na stránce zobrazuje notifikaci, že někdo nakoupil produkt, což zvyšuje důvěryhodnost. Je to přirozený sociální důkaz. Aplikace je extrémně jednoduchá a naše testy říkají, že konverze se vždy o pár procent zvýší. 

Tenhle udělák vám umí vygenerovat odpočet do e-mailu. Odpočty v e-mailech používáme poměrně často. U mailů oznamujích konec akční nabídky to vždy trošku zvedne konverzní poměr. Nástrojů na vygenerování odpočtů je více. V poslední době jsem si oblíbil Motionmail především proto, že umí generovat i evergreenové odpočty. Nejste tedy vázaný na konkrétní datum a čas.

Nástroje na zákaznickou podporu

Základní kámen naší péče o zákazníky, komunikaci, atd. Spravujeme v něm hned několik projektů najednou. Díky vzájemné propojení s dalšími aplikacemi vidíme okamžitě historii zákazníky (jako produkty má koupené). Taky se mi líbí možnost předpřipravených odpovědí, třídění do složek, štítkování, atd. 

Kromě heatmap to umí skvěle sbírat zpětnou vazbu od návštěvníků stránek. Aktuálně jej testujeme na několika našich projektech. Pomocí jednocuchých otázek a zpětné vazby můžeme vyladit naši komunikaci, ale i samotné produkty. Možná by se spíš hodil do kateborie zvyšování konverzního poměru.

Jeden z nejlepších online chatů, který jsme kdy používali a používáme. Jednoduché nasazení na web a snadná obsluha. Díky přímé komunikaci s návštěvníky můžeme hodně věcí odladit, ale i získat zpětnou vazbu na stránky. A velmi často i dotáhnout spoustu prodejů. 

Nástroje na delegování úkolů

Tržiště, kde najdete snad všechny magazíny a stránky, kde vám můžou napsat a publikovat PR článek. Skvělý nástroj pro linkbuilding. Oceňuji především jednoduchost a zároveň detailní způsob objednávání článků. Skvělá je také jejich realizace. Bez zdlouhavého vysvětlování můžete mít během pád dnů hotovo.

Tržiště, kde najdete téměř všechny věci, které v onlinu potřebujete. Za pár korun vám tady někdo napíše článek, vytvoří bannery, udělá logo, pošle návštěvnost na vaše stránky. Využívám to hodně u úkolů, kde tolik neřeším kvalitu a zkrátka jenom potřebuji, aby byly hotové. Což je téměř většina. 

Nejden delgování, ale především celkové řízení projektů si bez Trella už vůbec nedokážu představit. Máme nástěnky na klíčové věci a veškré úkoly a komunikaci evidujeme v Trellu. Vše je snadno dohledatelné a hlavně mám přehled v jakém stavu se úkoly nacházejí. Což je pro mě naprosto klíčové.