Moje oblíbené nástroje online marketingu

Vhodné pro:

  • Tvorbu webu a online produktů
  • Automatizovaný prodej na internetu (funnely)
  • Affiliate marketing a kampaně
  • Online podnikání a marketing

Upozornění:

Jasně, některé z odkazů na této stránce jsou affiliate odkazy. To znamená, že získávám malou provizi, pokud kupujete prostřednictvím mého odkazu. V žádném případě to ale neovlivňuje můj výběr. Doporučuji pouze produkty, které znám, sám je používám a věřím jim. ❤️

Nástroje na tvorbu webu

MioWeb používám už řadu let. Stojí na něm většina mých online projektů. Mezi webovými elementy z kterých skládáte jednotlivé stránky najdete spoustu marketingových vychytávek. Pokud chcete na internetu prodávat své produkty, tak MioWeb je v CZ/SK jasná volba. 

Elementor jsem objevil teprve nedávno a byla to láska na první pohled. Téměř okamžitě jsem všechny své obsahové weby předělal na Elementor. Nabízí obrovské možnosti, ale zároveň i spoustu šablon, který urychlují tvorbu.

Na Wedosu mám hostovanou většinu svých affiliate projektů. Je to jednoduchý, levný a snadný. Využívám jej už řadu let. Celý web tam rozchodíte během pár hodin, včetně instalace wordpressu. Mám tam zaparkované také všechny svoje domény.

Jednoduchý a intuitivní plugin pro nastavení základních SEO atributů. Je to jeden ze základních pluginů, který mám na většině svých webech. Sám vás při nastavování kontroluje a upozorňuje, co je potřeba ještě opravit, nebo vylepšit. Miluju tu jednoduchost a intuitivnost. 

To je můj grafik na počkání. Složité věci nechávám dělat grafiky, ale hodně grafických věcí zvládneme vyřešit sami pomocí Canvy. Využívám ji v placené verzi, která mi umožňuje mít přehled v projektech a dělat třeba transpartntní pozadí na obrázcích. Je to velká úspora času a peněz. 

Další plugin pro nastavení SEO na wordpress webech. Oproti Yoastovi nabízí některé pokročilejší funkce už ve free verzi. Je možná trošku náročnější na orientaci. Nejvíc se mi líbí, že  v něm snadno nastavíme rich snippets (strukturovaná data) a FAQ sekce.

Nástroje na affiliate marketing

Jeden z klíčových nástrojů mého online podnikání. Všechny affiliate kampaně, které spravujeme běží na AffilBoxu. Velmi snadno na něm spustíte vlastní affiliate program. Je uživatelsky přátelský a vaši affiliate partneři se v něm budou dobře orientovat.

Magazín o affiliate marketingu kde sdílíme naše zkušenosti a návody na propagaci. Najdete zde tipy na affiliate programy, rozhovory s úspěšnými affiliate partnery a spoust dalších článků o vydělávání peněz pomocí affiliate marketingu.

Affiliate Výzva je jednoduchý systém navržený pro tvorbu dlouhodobého projektu, budování databáze kontaktů a získávání placených provizí současně. Je poskládan tak, aby výsledky mohl mít úplně každý. I bez předchozí zkušenosti s affiliate marketingem.

Tohle byl snad první plugin, který jsem při svém affiliate podnikání začal využívat. Umí jednoduše zamaskovat "ošklivé" affiliate odkazy. Můžete si navolit jak chcete aby váš odkaz vypadal a ten potom sdílet v rámci affiliate propagace. Nabízí i jednoduchou statistiku prokliků. 

Nástroje na automatizaci

(marketing & prodej)

Jeden z nejlepších nástrojů na dlouhodobou automatizaci prodeje na internetu. Používáme tento nástroj, protože nabízí hodně možností automatizace a je geniálně jednoduchý. Pokud chcete automatizovat své prodeje na internetu, tak by webinář neměl chybět ve vaší strategii. 

Bez "Smártu" si online podnikání už vůbec nedokážu představit. E-mail marketing je nejmocnější nástroj v marketingu a všechny naše projekty se o něj opírají. Se Smartemailingem dokážete spoustu věcí zautomatizovat. Některé prodejní strategie tak můžou běžet úplně na automat.

Nástraj na automatizaci některých procesů, které děláte opakovaně. Propojuje aplikace, které spolu běžně nekomunikují. Nastavení je trošku techničtější, ale když se tím prokoušete, tak vám to může ušetřit spoustu času. 

Český nástroj pro automatickou fakturaci, vystavování dokladů, hlídání plateb, generování přístupů do členských sekcí. V Čechách je to možná nejlepší nástroj na automatický prodej na internetu. Využívám jej od začátku svého podnikání.

Podobně jako Integromat i Zapier umí propojovat aplikace, které spolu běžně nekomunikují. Využíváme je třeba na propojení formulářů s google dokumentů nebo Ever Webinar se Smartemailingem. Je to trošku dražší nástroj, ale investice do automatizace dává vždy maximální smysl.

Nástroje na zvyšování konverzního poměru

(jak optimalizovat strategie a prodávat víc)

Notifikuj používáme hlavně v kampaních, kdy je to skvělý nástroj pro zvýšení konverzních poměrů registračních a prodejních stránek. Jednoduše na stránce zobrazuje notifikaci, že někdo nakoupil produkt, což zvyšuje důvěryhodnost. Je to přirozený sociální důkaz. Aplikace je extrémně jednoduchá a naše testy říkají, že konverze se vždy o pár procent zvýší. 

Tenhle udělák vám umí vygenerovat odpočet do e-mailu. Odpočty v e-mailech používáme poměrně často. U mailů oznamujích konec akční nabídky to vždy trošku zvedne konverzní poměr. Nástrojů na vygenerování odpočtů je více. V poslední době jsem si oblíbil Motionmail především proto, že umí generovat i evergreenové odpočty. Nejste tedy vázaný na konkrétní datum a čas.

Tohle je mašinka, která už ve verzi zdarma umí nahrávat chování uživatelů na webů (do 100 nahrávek) a vytvářet základní heatmapy. Také to umí sbírat základní zpětnou vazbu na web, nebo produkty. Hodně využíváme právě heatmapy a nahrávání chování uživatelů při optimalizaci našich stránek na sběr kontaktů a prodejních stránek. 

Nástroj přímo od Google na vytváření A/B testů. Z počátku se to může zdát složitý, ale když se do toho dostanete, tak dokážete velmi rychle vytvářet i komplexnější A/B testy. A hlavně můžete testovat opravdu všechno. Obrázky, texty, tlačítka. Cokoli na co si vzpomenete můžete během pár minut začít testovat. 

Nepracovní inspirace ☕️

Pravidelně aktualizované články o mých oblíbených knížkách, filmech a audioknížkách o podnikání.

Knihy o podnikání

Knížky o podnikání

Nejlepší audioknihy o podnikání

Audioknížky o podnikání 

Filmy o podnikání

Filmy o podnikání

Nástroje na zákaznickou podporu

Základní kámen naší péče o zákazníky, komunikaci, atd. Spravujeme v něm hned několik projektů najednou. Díky vzájemné propojení s dalšími aplikacemi vidíme okamžitě historii zákazníky (jako produkty má koupené). Taky se mi líbí možnost předpřipravených odpovědí, třídění do složek, štítkování, atd. 

Jeden z nejlepších online chatů, který jsme kdy používali a používáme. Jednoduché nasazení na web a snadná obsluha. Díky přímé komunikaci s návštěvníky můžeme hodně věcí odladit, ale i získat zpětnou vazbu na stránky. A velmi často i dotáhnout spoustu prodejů. 

Nástroje na delegování úkolů

Dneska už si práci bez tohoto nástroje nedokážu představit. Umožňuje velmi rychle nahrávat krátká videa a rovnou na ně poslat odkaz. Používám to při zadávání rychlých úkolů i při vytváření procesů. Perfekní je i při řešení problémů s podporou. Natočíte video jak to nefunguje a nemusíte nic zdlouhavě vysvětlovat. 

Tržiště, kde najdete téměř všechny věci, které v onlinu potřebujete. Za pár korun vám tady někdo napíše článek, vytvoří bannery, udělá logo, pošle návštěvnost na vaše stránky. Využívám to hodně u úkolů, kde tolik neřeším kvalitu a zkrátka jenom potřebuji, aby byly hotové. Což je téměř většina. 

Nejden delgování, ale především celkové řízení projektů si bez Trella už vůbec nedokážu představit. Máme nástěnky na klíčové věci a veškré úkoly a komunikaci evidujeme v Trellu. Vše je snadno dohledatelné a hlavně mám přehled v jakém stavu se úkoly nacházejí. Což je pro mě naprosto klíčové.