Marketing a reklama v podnikání

Mít dobrou službu nebo zboží a atraktivní ceny ještě nestačí. Dokonce ani tehdy, když jste jediní na trhu nebo jste nejlevnější.

Když o Vás nikdo neví, nemůžete nic prodat! Každý úspěšný podnikatel si dobře uvědomuje, že  marketing a reklama hraje v podnikání důležitou roli.

Kdybych měl posledních 5 dolarů, tak 3 dám do reklamy – Sir Henry Ford

Reklama a marketing znamená dávat o své službě vědět. Jít s kůží na trh. Poctivý podnikatel dobře ví, že je klíčové, aby za reklamou byla kvalitní nabídka a služba. Jednoduše nejde urvat zisk pouze pomocí velkolepé reklamy a průměrné nabídky.

Není možné prodávat bez toho, aby o Vás lidé věděli. A tak dělejte reklamu od samotného začátku podnikání. I když máte ještě poloviční službu. Dělejte reklamu tomu, co máte i tomu co teprve budete mít (znáte slogan – „již brzy“).

Čekat na okamžik, kdy bude služba dokonalá je nesmysl. Takový okamžik totiž nemusí a většinou nepřijde nikdy. Musíte ale splnit co slíbíte! Marketing a reklama vám také mohou pomoci získávat od samého začátku cenou zpětnou vazbu. A není vyloučeno, že můžete zjistit, že o Vaši službu není poptávka. Je lepší to zjistit co nejdříve.

Dělejte reklamu upřímně, chytře, levně a ORIGINÁLNĚ

Udělat nějakou reklamu umí každý. Recept na úspěch je ale v odlišnosti. Pokud chcete, abyste byli opravdu vidět – musíte se odlišit. Reklama bude úspěšná, pouze pokud bude jiná. Úspěch není v množství peněz, ale v kreativitě. Vymyslete to!

Nedělejte nicneříkající bulvární titulky. Buďte v reklamních sděleních upřímní a řekněte zájemcům, co doopravdy dostanou. Není nic horšího než klamání zákazníka. Je to ponižování jeho důstojnosti, oblbování a také se to nesmí. Vy z toho nic nemáte – pouze náramnou ostudu. Nabízejte jen to, co můžete doručit.

O marketingu a reklamě se budu zmiňovat mimo jiné také na živých seminářích. Na jejich nabídku se můžete podívat zde.

Marketing a reklama v podnikání
Ohodnotit
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *