Případová studie Z nuly na 1.071.799 Kč znovu v prodeji.

Přesný postup, jak jsme za 14 dní získali 239 prodejů. Při investici do reklamy 21 497 Kč

Affiliate marketing nefunguje!

Je toho tolik…

Možná že ještě více, než si dokážete představit.

Moje podnikání je skrz na skrz svázáno s affiliate. Denně mám několik rozhovorů o této příležitosti, která je stále ještě naprostou většinou podnikatelské sféry neobjevena.

A jako správná internetová, podnikatelská rychlokvaška mám plnou hubu strašně chytrých keců o affiliate podnikání.

Hodně lidí mi říká, že affiliate nefunguje.

A já se jim nedivím!

Affiliate marketing nefunguje poprvé

Automatické systémy nedokáží změřit celou hromadu obchodních případů, kde si affiliate partner poctivě vydělal provizi. Po tvrdé práci pak často následuje falešné vystřízlivění a šíření blbé nálady!

Když přestanete věřit systémům, uvaříte si silné kafe, naladíte tabulky a strávíte několik dnů párování objednávek a leadů z affilu objevíte, že affil funguje! Víc než by se mnohým provozovatelům partnerských programů mohlo líbit.

30 %, 40 %, ale klidně i 60 % nezměřených konverzí není výjimkou! Spíš běžnou praxí.

Affiliate marketing nefunguje podruhé

Toto podnikání stojí na nejférovějším principu, jaký může vůbec v podnikání být. Provize je vyplácena až ze zrealizované objednávky. Tento vrchol férovosti má logicky úzkou hranici! A je to jen kousek od různého nečestného uvažování.

Affiliate partneři si totiž neřeknou o 50 tis. jako reklamní agentura, nebudou chtít 100 tis. na kredit na reklamu, dalších XY tisíc za konzultace, nebo návrh marketingové strategie. Jsou levní, nestojí nic. Dostanou zaplaceno, až prodají – heuréka! Ušetříme na reklamě, zapojíme affiliate partnery!

To je tak blbej přístup! Nemůžeme si divit, že to často přiláká různé podnikavce, kteří nemají koule na vybudování vlastní a hlavně fukční obchodní strategie! Zapojení affiliate partnerů, kteří slyší na vysoké provize jak pes na uzený je tak jednoduchý, nepodnikatelský a hlavně ve finále totálně nefunkční!

Dopadá to tak, že se nevyplácejí provize. Snižují se odměny. Z nejférovějšího podnikání je najednou pěkně zprzněná fraška! Třikrát fůůůj affilu!

Affiliate marketing nefunguje potřetí

Noční můrou spousty podnikatelů je styk se zákazníkem. Vyjednávat ceny, vyhledávat nové zákazníky, zkrátka vydělávat si na živobytí uspokojováním klientů je hodně těžký boj! Musíte umět komunikovat, vcítit se do druhých a ve správný okamžik (po odvedení hromady práce) nabídnout fakturu k proplacení! To každý nedokáže!

Naopak, nastrčit někam affiliate link zvládne kdejaká lůza nemajetná! Téměř nulová bariéra vstupu tak dává falešnou naději neuvěřitelnému množství “podnikatelů”, kteří si chtějí splnit své sny z magické nástěnky snů!

Bohužel věci, které fungují dlouhodobě nejsou snadné! A úspěch je vždy tam, kam se většina lidí neodváží ani pohlédnout! Ve spoustě tvrdé práci! Ano… Affil může být pasivní příjem, který si ovšem všichni pěkně tvrdě odpracujeme!

Věřte nebo ne…

Jenom za poslední půlrok jsem objevil možná už tisíce “nezměřených” ale affiliate partnery poctivě vykutaných konverzí. V řeči peněz to může být klidně půl miliónu, woe!

Téměř každý týden odmítám několik nabídek na správu nebo podporu affiliate programu. Teď už vím, že každý si nezaslouží affiliate partnery!

Aktivně komunikuji se stovkami affiláků! Pořádný prachy vydělávám s jednotkami z nich. To do toho kuwa neumíte pořádně říznout! Vím, je to těžké! Je to práce!

Viděl jsem dost!

 • Viděl jsem velké investice s nulovou návratnosti…
 • Viděl jsem nezměřené konverze…
 • Nenaplněná očekávání!
 • Nelogicky fungující systémy bez odezvy a nápravy.
 • Viděl jsem žábu bušit pěstí do kamene, a tryskáč schovaný ve výtahu, ale to sem nepatří.
 • Viděl jsem neproplacené faktury…
 • Řešil jsem přebíjení provizí a žabomyší affil války!
 • Viděl jsem affil link u majitelů provizních programů…
 • Slyšel jsem ticho, když bylo třeba jednat!
 • Viděl jsem nečestné jednání, závist a nedodržená slova!
 • Dokonce i já jsem to několikrát slušně posral…

A také jsem viděl miliony vydělané na provizích a ještě větší miliony na účtech majitelů provizních programů. Desetitisícové databáze, vybudované pomocí affiliate partnerů, které jsou dále zobchodovány – několikrát!

Affil není něco, co nefunguje! Je oboustranně ohromě výhodný. Je to byznys jako každý jiný, kde jsou kuwy i poctivci. Zlo i dobro zde válčí jako v pohádkách se šťastným koncem. Jen s tím rozdílem, že affil není pohádka.

Dokonce to není ani nic nového a revolučního. Klidně to můžeme přirovnat k budování sítě obchodních zástupců, nebo velkoobchodu. Principy jsou hodně podobné.

Bude to ještě sranda!

Vlastně jsem chtěl jenom říct, že mě to neuvěřitelně baví. Občas si v roli affiliate manažera připadám jako nezaplacený marketingový konzultant, algoritmus pro automatické párování konverzí, krotitel divé zvěře (affiláků) a věrozvěst, přinášející nové náboženství (Co je to ten affil?).

Jsem zvědavý, kde bude affil za 10 let.

Velké firmy a e-shopy se naučí sami pořádně dělat marketing a na affiláky se vykašlou. Bude stále více malých a středních podnikatelů, kteří budou vstupovat do onlinu a affil pro ně bude vítaným partnerstvím. Vyroste v ČR konečně střední vrstva affiláků? Poznají blogeři a majitelé navštěvovaných webů sílu affilu? Bude konečně affil vnímaný jako férová obchodní spolupráce a ne jako něco, co si ti kluci bastlí po večerech a ve svém volném čase…

Co myslíte Vy?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.